Artvin Kömürcülük
Artvin Kömürcülük

Artvin Kömürcülük

 

Firmamız toptan ve perakende kömür satışı yapmaktadır. İster ithal ister yerli kömür çeşitlerimiz ile siz değerli müşterilerimizin hizmetindeyiz.


Önemli enerji kaynaklarından olan kömürün kullanımı ülkemizde yayılmış durumdadır. Düşük ve yüksek kalorili olarak ayırabileceğimiz kömür ortalama 2000-3000 kcal/kg ısı değerindedir. Enerji üretiminde dış kaynaklara bağımlılığı azaltacak çalışmalar sürerken firmamız sizlere en iyi hizmeti vermeye devam edecektir.

 

      

 


► ► Kaliteli Hizmet

 


► ► ► Uygun Fiyat

 


► ► ► Müşteri Önceliği

 

 

İTHAL KÖMÜR

 

Teorik olarak sıfır küllü kömürün orjinal kalorisi 7.500 ile 7.700 kalori arasındadır. Kaliteli İthal sibirya kömürlerinde orjinal kalori 7.500 kkal/kg gelmektedir. Fakat kaliteli yerli kömürler ise orjinal kalorileri 4.500kkal/kg ve üzerindeki kömürlerdir. Isınma konusundan kömürünüzden verim alabilmek için yüksek kalorili kömürü tercih etmelisiniz. Sizi ısıtan kömürün kütlesi değil kalorisidir.


Torbasız olarak satılan kömürlerin kalitesiz, kalorisi düşük, yandığı zaman asit yağmuru oluşturucu miktarda kükürt içeren, nemi ve külü yüksek olduğunu unutmayınız. Açıkta satılan kömürleri satın aldığınız zaman kömür hakkında hiçbir hak iddia edemezsiniz. 


Kömür yandıktan sonra geriye kalan atık malzemeye kül denir. Kül oranı düştükçe kalori oranı artar. Kaliteli ithal sibirya kömürlerinde % 5 ile % 7 arasında kül olmalıdır. Kaliteli yerli kömürlerde de kül oranı %20′i geçmemelidir. Külü az olan kömür sayesinde hem temizlik maliyetlerinizi (baca, kazan, soba temizliği) hem de kömür tonajlarınızı daha aza indirebilirsiniz.

 

 


artvin kömür,artvin kömürcü,artvin kömürcülük,artvin kömür ticareti,artvin kömür ticareti firması,artvin kömür satışı,artvin kömür çeşitleri,artvin kaliteli kömür satışı,artvin uygun fiyatlı kömür satışı,artvin toptan kömür satışı,artvin perakende kömür satışı,artvin ucuz kömür satışı,artvin kömür satan yerler,artvin ithal kömür satışı,artvin ithal kömür çeşitleri,artvin kaliteli ithal kömür satışı,artvin uygun fiyatlı ithal kömür satışı,artvin toptan ithal kömür satışı,artvin perakende ithal kömür satışı,artvin ucuz ithal kömür satışı,artvin ithal kömür satan yerler,artvin kömür ithalatı,artvin kömür ithalat firması,artvin kömür ihracatı,artvin kömür ihracat firması,

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014